Wydrukuj tę stronę

POLSKI ŁAD - PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH oraz VAT - najważniejsze zmiany od 1 stycznia 2022 r.

Zarząd Opolskiego Oddziału KIDP oraz Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa serdecznie zaprasza na szkolenie stacjonarne

TEMAT:  POLSKI ŁAD - PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH oraz VAT - najważniejsze zmiany od 1 stycznia 2022 r.

TERMIN: 25 listopada 2021 r.  godzina 9:00 – 15:00

WYKŁADOWCA:Tomasz Wojewoda

MIEJSCE: Kubatura, ul. Oleska 102, Opole

 

ODPŁATNOŚĆ: 380,00 zł brutto

  • Wpłatę w terminie trzech dni przed szkoleniem należy dokonać na konto Oddziału Opolskiego KIDP 43 1140 1124 0000 4004 3000 1018w treści wpisując datę szkolenia
  • Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania dofinanasowania zgodnie z Regulaminem po złożeniu wniosku oraz przedstawieniu dowodu wpłaty (faktura/rachunek wystawiona na osobę fizyczną)

FAKTURY dostępne będą do 7 dni od daty zakończenia szkolenia i zostaną przesłane na wskazany adres mailowy

W celu prawidłowego zorganizowania szkolenia, Zarząd prosi o rejestrację poprzez portal karty zgłoszeniowe    na adres szkolenia najpóźniej do 22.11.2021 r.,

 - rezygnacja ze szkolenia do dn. 22.11.2021 r., pod rygorem obciążenia kosztami szkolenia w wysokości 100 % odpłatności

*z uwag na wciąż dynamiczną sytuacje związaną z pandemią COVID-19 zastrzegamy sobie prawo do zmiany szkolenia na online

PROGRAM SZKOLENIA

  1. Podatek dochodowy od osób fizycznych.
  2. Zniesienie możliwości obniżania podatku dochodowego od osób fizycznych o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne, zmiana zasad ustalania podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne i wprowadzenie odliczanej od dochodu ulgi dla pracowników lub podatników osiągających przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej jeżeli suma uzyskanych w roku podatkowym przychodów nie przekroczy ustawowych limitów. Zasady korzystania z ulgi przy poborze zaliczek i w zeznaniach rocznych.
  3. Nowa skala podatkowa, podwyższenie kwoty zmniejszającej podatek i kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali.
  4. Nowe zasady rozliczania osób samotnie wychowujących dzieci.
  5. Nowe zasady opodatkowania najmu, opodatkowanie najmu wyłącznie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
  6. Zniesienie możliwości amortyzowania budynków mieszkalnych, lokali mieszkalnych, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej.
  7. Nowe zasady opodatkowania przychodów ze sprzedaży składników majątku wykupionych po zakończeniu umowy leasingu.
  8. Zmiany w zakresie rozliczania przychodów z tytułu używania samochodów służbowych do celów prywatnych przez pracowników.
  9. Nowe zasady zaliczania do przychodów z działalności gospodarczej i wyłączenia z kup wartości pracy osoby zatrudnionej nielegalnie oraz przychodów pracownika w części, w jakiej pracodawca nie ujawnił ich właściwym organom państwowym.
  10. Nowe zasady zaliczania do przychodów z działalności gospodarczej kwoty płatności dokonanej przez konsumenta bez pośrednictwa rachunku płatniczego, po przekroczeniu ustawowo określonego limitu kwotowego.
  11. Obniżenie limitu wartości transakcji między przedsiębiorcami, w przypadku których płatność może być dokonywana bez pośrednictwa rachunku płatniczego.
  12. Nowe zwolnienie z podatku przychodów do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85.528 zł, dla osób wychowujących co najmniej czworo dzieci.
  13. Nowe zasady ustalania wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych używanych przez podatnika przed wprowadzeniem ich do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
  14. Zmiany w zakresie cen transferowych, obowiązku sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz składania informacji o cenach transferowych.
  15. Zmiany w zakresie obowiązków płatnika w przypadku poboru podatku u źródła z tytułu należności wypłacanych podmiotom zagranicznym oraz z tytułu wypłacanych dywidend i innych przychodów z udziału w zyskach osób prawnych.
  16. Zmiany w zakresie możliwości stosowania kopii certyfikatów rezydencji w przypadku poboru podatku u źródła.
  17. Zmiany w zakresie ulgi na prace badawczo rozwojowe, podwyższenie limitu odliczeń kosztów kwalifikowanych.
  18. Nowa ulga pozwalająca na odliczenie od dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, w ramach ustawowych limitów, kosztów uzyskania przychodów poniesionych w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów np. wybranych kosztów reklamy.
  19. Nowa ulga pozwalająca na odliczenie od dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, w ramach ustawowych limitów, kosztów produkcji próbnej nowego produktu i wprowadzenia na rynek nowego produktu.
  20. Nowa ulga pozwalająca na odliczenie od dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, w ramach ustawowych limitów, kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową, kulturalną oraz wspierającą szkolnictwo wyższe i naukę.
  21. Nowa ulga pozwalająca na odliczenie od dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, w ramach ustawowych limitów, wydatków poniesionych na nabycie terminala płatniczego oraz wydatków związanych z obsługą transakcji płatniczych przy użyciu terminala płatniczego.
  22. Likwidacja prawa do złożenia wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej.
  23. Wprowadzenie możliwości odliczania od dochodu składek członkowskich zapłaconych na rzecz związków zawodowych, w ramach ustawowych limitów.
  24. Odpowiedzi na pytania uczestników.
  1. Podatek od towarów i usług.
  2. Krajowy System e-Faktur
  3. a) Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur oraz faktury ustrukturyzowanej – zasady wystawiania, rozliczania i korygowania takich faktur przez sprzedawcę i nabywcę.
  4. b) Termin wejścia w życie nowych przepisów i możliwości stosowania faktury ustrukturyzowanej.
  5. c) Korzyści związane ze stosowaniem faktury ustrukturyzowanej.
  6. Zniesienie możliwości składania kwartalnych deklaracji w przypadku podatników prowadzących ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, którzy wbrew obowiązkowi nie zapewnili możliwości dokonywania zapłaty przy użyciu instrumentu płatniczego w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana.
  7. Wprowadzenie nowego terminu zwrotu bezpośredniego nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy, w ciągu 15 dni, w przypadku podatników dokonujących sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kas rejestrujących on line i otrzymujących płatności zrealizowane z wykorzystaniem instrumentów płatniczych, po spełnieniu ustawowych warunków.
  8. Wprowadzenie możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku, w przypadku świadczenia na rzecz podatników usług finansowych i innych określonych w art. 43 ust. 1 pkt 7, 12 i 38–41 uptu.