Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zobacz nas również na:

Wyjazd techniczny_06-07.09.2019 r. do Rydzyny

W dniach 06-07.09.2019 r. członkowie OPL OIIB uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do firmy ViaCon w Rydzynie, która od 1997 roku działa na polskim rynku produkując różne elementy rur z tworzywa (polietylen) oraz konstrukcji stalowych z blach falistych itp. do budowy obiektów mostowych i przepustów drogowych, kolejowych, do budowy sieci kanalizacyjnej i melioracyjnej, wzmacniania istniejących przepustów, budowy przejść dla zwierzyny itp.

W dniu 06.09.2019 r. w siedzibie ViaCon Pan Piotr Tomala – główny projektant zakładu przedstawił zakres produktów wytwarzanych przez ViaCon i ich zastosowanie na różnych budowach w Polsce. Były również przykłady z terenu Opolszczyzny. Podczas prelekcji uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem zadawali dużo pytań odnośnie prezentowanych wyrobów, ich stosowania, projektowania itp.
Po prelekcji, uczestnicy wycieczki w dwóch grupach zwiedzali teren zakładu: linie produkcyjne wytwarzania rur karbowanych z polipropylenu i polietylenu, rur stalowych spiralnie karbowanych, konstrukcji podatnych z blachy falistej SuperCor i UltraCor (do budowy mostów, kładek dla pieszych, przejść dla zwierzyny), konstrukcji inżynierskich z żelbetowych elementów prefabrykowanych (ConSpan) i składy gotowych wyrobów.
Uczestnicy wycieczki byli przyjęci bardzo gościnnie przez Zarząd ViaCon podczas prelekcji i zwiedzania , które trwały łącznie 4,5 godziny (z poczęstunkiem na początek i koniec pobytu). Uczestnicy otrzymali też materiały szkoleniowe, które będą przydatne w działalności zawodowej.
W godzinach wieczornych uczestnicy zwiedzili zamek w Rydzynie (siedziba króla Polski Stanisława Leszczyńskiego), a następnego dnia w miejscowości Osieczna zwiedzili zamek, kościół i klasztor franciszkanów reformowanych oraz muzeum Młynarstwa i Rolnictwa ze wspaniałymi wiatrakami „koźlakami” z XVIII wieku. Podczas Powstania Wielkopolskiego te „koźlaki” były świadkiem zwycięskiego boju Powstańców z Prusakami zwanego „bitwą pod wiatrakami”.


Opracowała: Maria Mleczko-Król


 

 

Początek strony