Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zobacz nas również na:

Renata Kicuła

Renata Kicuła

Zachęcam do zapoznania się z kolejnym wydaniem

Newslettera Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

dr hab. inż. Dariusz Bajno

Przewodniczący Okręgowej Rady OPL OIIB

 

 

13 kwietnia br. w hotelu ARKAS w Prószkowie obradował XXIII Okręgowy Zjazd Sprawozdawczy Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W Zjeździe uczestniczyło 78 delegatów na 105 uprawnionych, co stanowiło 74,28%.

 

Minutą ciszy uczczono pamięć członków OPL OIIB, którzy odeszli od nas w minionym roku.
Swoją obecnością spotkanie zaszczycił Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady PIIB, z rąk którego Srebrne Odznaki PIIB otrzymali: Barbara Lesik, Jagoda Zmarz, Andrzej Horak, Eugeniusz Nolepa oraz Ireneusz Smal.

Prezes Krajowej Rady PIIB w swoim wystąpieniu szeroko przedstawił zebranym działalność PIIB na rzecz członków w obecnej kadencji.

W dalszej części obrad, kolejno zaprezentowane zostały sprawozdania z działalności organów statutowych oraz sprawozdanie finansowe za rok 2023, a następnie przyjęte przez Zjazd. Udzielono również absolutorium Okręgowej Radzie Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Opolu za rok 2023.

Zjazd podjął także uchwałę w sprawie podziału lokali niewyodrębnionych, należących do dotychczasowych współwłaścicieli, zmiany przeznaczenia i dokonania podziału części nieruchomości wspólnej oraz nabycia lokali dotychczas niewyodrębnionych wraz z częścią nieruchomości wspólnej celem przyłączenia do należącej do Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Opolu nieruchomości lokalowej i udzielenia zgody na zmianę wysokości udziałów we współwłasności nieruchomości wspólnej. Zgodnie z podjętą uchwałą powierzchnia biurowo-magazynowa  siedziby OPL OIIB zostanie powiększona o 61,79 m2 do powierzchni 221,46 m2, dzięki czemu będzie możliwość utworzenia sali spotkań Rady, Prezydium i innych organów, możliwość utworzenia powierzchni do przeprowadzania egzaminów ustnych oraz utworzenia własnego pomieszczenia socjalnego i instalacji wod-kan.

Następnie uchwalono budżet oraz program działania OPL OIIB na rok 2024.  Na zjeździe złożone zostały 24 wnioski z czego 15 zostało przyjętych i skierowanych do Krajowego Zjazdu PIIB oraz 1 wniosek został przyjęty i skierowany do Okręgowej Rady OPL OIIB.

 

Zapraszamy na VI Międzynarodową Konferencję Naukowo-techniczną ECCE 2024. Temat przewodni: "Wyzwania środowiskowe w budownictwie".
 
Patronat honorowy nad konferencją objęła Prezes Zarządu WFOŚiGW w Opolu - Pani Aleksandra Drescher.
 
Organizatorzy:
• Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Odział w Opolu;
• Wydział Budownictwa i Architektury Politechnika Opolska;
• Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa;
• Komisja Inżynierii Budowlanej Oddział PAN w Katowicach.
 
Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2024 r. w HOTELU MERCURE OPOLE, ul. Krakowska 57/59. Uroczyste rozpoczęcie o godzinie 16:00.
 
Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń kadry naukowej i środowiska inżynierów budownictwa w obszarze środowiskowych uwarunkowań planowania, projektowania, realizacji i eksploatacji obiektów budowlanych. Konferencja będzie miała nie tylko charakter naukowy, lecz także edukacyjno-szkoleniowy, w której weźmie udział kadra inżynieryjna a także samorządowcy, pracownicy organów nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej.
Podczas konferencji będzie można zapoznać się m.in. z Projektem Doradztwa Energetycznego oraz aktualną ofertą finansowania przedsięwzięć proekologicznych.
 
Więcej informacji na stronie internetowej: https://ecce2024.po.edu.pl/
 

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw zaprasza na szkolenia: Transformatory średniego i niskiego napięcia  podstawy teoretyczne i badania

Termin: 22-23 kwietnia w Łodzi. Pierwszy dzień szkolenia odbędzie się w Sali wykładowej, drugiego dnia w fabryce ZREW Transformatory S.A. w Łodzi.

Szkolenie jest dwudniowe, zajęcia zajmują ok. 15 godzin.

Uczestnicy, po zdanym egzaminie końcowym, otrzymują certyfikat szkolenia wydawany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw.

SZCZEGÓŁY

  

 

07.05.2024, g. 10.00 szkolenie on-line
Ochrona układów fotowoltaicznych przed skutkami oddziaływania
wyładowań atmosferycznych

ZAPISZ SIĘ 

Członkowie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa otrzymali bezpłatny dostęp do Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych przygotowanych przez Instytut Techniki Budowlanej. Dostęp do materiałów dla członków samorządu możliwy jest zarówno przez portal jak i aplikację Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.


Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (WTWiORB) to seria wydawnicza zawierająca unikalne publikacje Instytutu Techniki Budowlanej cieszące się od wielu lat dużym zainteresowaniem środowiska budowlanego.
Opracowywane i wydawane w latach 1960-1990 WTWiORB, na podstawie ustawy Prawo budowlane z roku 1972, były zaliczane do przepisów techniczno-budowlanych i w związku z tym miały charakter dokumentów obowiązujących.


Zgodnie z aktualną wersją artykułu 7 ustawy Prawo budowlane z 7 lipca 1994 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r., poz. 2351 z późn. zm.) do przepisów techniczno-budowlanych zalicza się jedynie:
• Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane i ich usytuowanie,
• Warunki techniczne użytkowania obiektów budowlanych.


Według obecnie obowiązującej ustawy Prawo budowlane WTWiORB nie są więc przepisami techniczno-budowlanymi, ale wobec braku Polskich Norm z tego zakresu zasadne jest, aby ich zalecenia znalazły się w treści zamówienia i umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą.
Poszczególne zeszyty WTWiORB mogą służyć jako materiał pomocniczy przy sporządzaniu specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentu niezbędnego przy zawieraniu umów na roboty budowlane. W każdym zeszycie podano podstawowe wymagania dotyczące wykonywania i odbioru robót budowlanych stanowiących przedmiot danej publikacji, umożliwiające prawidłowe i na wymaganym poziomie jakościowym wykonanie tych robót. Zawarto również zasady przeprowadzania odbiorów robót zanikających, odbiorów fragmentów obiektu, odbiorów międzyoperacyjnych, a także odbiorów końcowych, tj. przed przekazaniem obiektu inwestorowi.
W celu ułatwienia korzystania z tej serii wydawniczej przy opracowywaniu specyfikacji w przypadku zamówień publicznych, kiedy wymagane jest stosowanie podziału robót według Wspólnego Słownika Zamówień CPV (Dz. Urz. UE L 74 z 15 marca 2008 r.), we wstępie lub w pierwszym rozdziale każdego
zeszytu, w punkcie omawiającym przedmiot i zakres stosowania danych warunków technicznych, podane są odpowiednie kody CPV.

Ogłoszenie na Zastępstwo nr 135070 z 14.03.2024 Inspektor Ochrony Zabytków w Wydziale Zabytków Nieruchomych

 Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu

45-082 Opole ul. Piastowska 14

Ogłoszenie nr 135070 / 14.03.2024

Inspektor Ochrony Zabytków

w Wydziale Zabytków Nieruchomych

#budownictwo #ochrona dziedzictwa narodowego #ochrona zabytków

Umowa o pracę na czas zastępstwa

Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Liczba stanowisk:  1

Wymiar etatu:  1,0 Piastowska 14

Ważne do 25-03-2024

29 lutego 2024 r.

Ogłoszenie na Zastępstwo nr 135070 z 14.03.2024 Inspektor Ochrony Zabytków w Wydziale Zabytków Nieruchomych

 Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu

45-082 Opole ul. Piastowska 14

Ogłoszenie nr 135070 / 14.03.2024

Inspektor Ochrony Zabytków

w Wydziale Zabytków Nieruchomych

#budownictwo #ochrona dziedzictwa narodowego #ochrona zabytków

Umowa o pracę na czas zastępstwa

Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Liczba stanowisk:  1

Wymiar etatu:  1,0 Piastowska 14

Ważne do 25-03-2024

29 lutego 2024 r.

Strona 1 z 68
Początek strony